Öreg hím kerecsensólyom

Öreg hím kerecsensólyom
Fényképezőgép típusa: 
1dmk2n
Objektív típusa: 
500/4+ 1,4X
Expozíciós adatok: 
1/2000, 6.3, ISO 400
Állvány: 
igen
A kép önálló munka eredménye (nem mások által előkészített feltételek mellett, illetve azok felhasználásával készült): 
n/a

Az előző parlagi sasos képem kapcsán már akartam erről a témáról írni, de végül is csak most kerítettem rá sort.
Az oldalnak a létszáma valahol 2-300 fotós között lehet (vagy még több?), akiknek egy része már próbálkozott a ragadozó madarak fotózásával. Emiatt érzem úgy, hogy van egy-két dolog, amit meg kell említeni, mivel szomorú aktualitása is van a dolognak.
Bizonyára – remélem- a legtöbb fotós itt az oldalon már hallott az elmúlt évek mérgezési hullámáról. Ha esetleg nem, akkor a következő linkeken talál több információt:

http://www.mme.hu/termeszetvedelem/madarakesmergek.html
http://www.mme.hu/component/content/article/19-hirek-archivum/1709-nem-s...

Gondolom nem kell részletezni, hogy aki ragadozó madár fotózással próbálkozik, annak nem csak abban van felelőssége, hogy az a madár zavarásával ne járjon, hanem abban is, hogy a fotózások során felhalmozott tapasztalatot és információt hogyan adja közre. Itt elsősorban arra gondolok, hogy egy ilyen nyílt fórumon szerintem nem szerencsés mindenféle „érzékeny információt” közreadni (hogy lehet közel kerülni egyes fajokhoz, milyen közelre, milyen csalival, milyen időszakban stb), mert elég csak egy „görbecsőrű-gyűlölőnek” beregisztrálni az oldalra és minden tipp, ötlet ott hever ezüsttálcán a képek kommentjeiben és a fórum topikokban. Sőt, az egyes fotósok a honlapjaikon és blogjaikban is mindent kontroll nélkül közreadnak.
Úgy érzem, hogy a legcélravezetőbb az lenne, ha bizonyos dolgokról csak magánban beszélnének egymás közt a fotósok.

Lehet, hogy csak én vagyok túlzottan paranoiás és semmi alapja a félelmemnek, de aki járt már galambász-fórumokon az tudja, hogy miről beszélek. Sajnos madárgyűlölő csoportok (akik különösen a ragadozókkal szemben elvakultak) mindig is lesznek, nekünk az a dolgunk, hogy a fotózás semmiképp ne segítse a ragadozók értelmetlen pusztítását.

Bizonyára inkább egy új fórumtémában kellett volna ezt leírnom, de gondoltam, hogy egy ilyen ritkán fotózott madár több nézőt fog vonzani, akik remélhetőleg elolvassák ezeket a sorokat és elgondolkodnak rajta.



© 2011 All rights reserved BPH.